Odzyskać siebie

Wpis

środa, 21 czerwca 2017

Pytania do losu

fatherandson2258681__340

Wtorek, 20 czerwca

Brakuje mi normalności. Tęsknię za ludźmi, którzy pomogli mi rozwalić moje własne życie. Tęsknię za ludźmi, którzy nie widzą we mnie człowieka, których tak naprawdę (jak podejrzewam), nic nie obchodzę. Tęsknię za ludźmi, którzy mnie okłamali i wykorzystali. Uświadomiłem sobie to właśnie dzisiaj.

Często mówimy, że nikt nas nie rozumie. To prawda. Ludzie rzadko próbują zrozumieć innych ludzi. O wiele łatwiej przychodzi nam ocenianie i krytykowanie innych. To wygodniejsza forma, bo wówczas nie koncentrujemy się na sobie. Ale jak można tęsknić za kimś, do kogo ma się żal, kogo kilka razy wyrzucało się za burtę własnego życia?

Mam wiele pytań do losu. Nie różnią się one chyba bardziej od tych, które zadają inne osoby. Po pierwsze; jaki jest sens mojego życia? Kim ja właściwie jestem, dokąd zmierzam i za czym? W jednym z wywiadów, Igor Herbut powiedział, że nie potrafi czerpać inspiracji ze szczęścia. Ja też nie potrafię...

Piszę teksty literackie przesiąknięte żalem, bólem, niespełnieniem. Po prostu cierpieniem. Może dlatego ludzie nie rozumieją mnie jako autora. Łatwiej czyta się teksty optymistycznie, nasączone szczęściem, radością, optymizmem. Ja tak nie potrafię, bo wiem, że na świecie nie brakuje bólu, łez, cierpienia.

Kolejna seria pytań do losu, to dlaczego nie radzę sobie ze swoim życiem, co ze mną jest nie tak, jakie są moje pragnienia? Czasami całe życie szukamy odpowiedzi na różne zagadnienia i jej nie znajdujemy. To straszne, gdy ludzie nie wiedzą jak mają żyć a gdy już się orientują, muszą umierać, bo z życiem nie da się dyskutować.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
broker92
Czas publikacji:
środa, 21 czerwca 2017 21:00

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość Ika napisał(a) z *.toya.net.pl komentarz datowany na 2017/06/29 22:00:23:

  Może piszesz tak żeby siebie ratować, jest to jakaś Twoja forma przetrwania...
  To nieważne, że mniej osób czyta, nie patrz na ilość. Ludzie lubią się okłamywać
  konsumują to co łatwe. Też piszę ,,wiersze,, są ciężkie, smutne
  ale jest to dla mnie forma terapii.
  Pozdrawiam :) trzymaj się ciepło

 • broker92 napisał(a) komentarz datowany na 2017/07/02 01:42:05:

  Dziękuję :) Piszę, bo lubię i chcę się jakoś wyrazić. Dla mnie też jest to forma terapii. Pozdrawiam i zaglądaj tu czasem :)

Dodaj komentarz